6 Eylül 2012 Perşembe

 KEŞKE...

  Keşke diye başlamadan önce;"Keşke, keşke demeseydim" dedikten sonra başladı her şey."olsaydı" dedim ve dizildi ardı ardına cümleler. Küçülsem, her gün biraz daha özüme dönsem. Bir şarkıya takılıp kalmasam değiştirebilsem, bir kitabın altındaki cümleye takılıp kalmsam yeni sayfalara açılsam.

  Günler geçmese bazen hep o anı yaşasam. Acıya da sevince de doysam. Ağlamaktan şişmese hiç gözlerim kimse ağladığımı anlamasa ve ben dimdik yürüyebilsem  gözyaşımı sildikten sonra.Kahkahalarımın bir konservesini kurabilsem gönül mevsimim kışa dönünce tebessüm tebessüm kullanabilsem.

  Söyleyemediklerimi kelimelerle duyurabilsem, sesimle duyuramadıklarımı herkese kendi sesiyle dinletsem. Geceler benim olsa bazen yıldızları sayabilsem ve “benim” dediğim yıldızın aynı anda bir sahibini daha bulabilsem.

  Dalgaların sesine kendimi bıraksam ve bir anda kendimi denizde bulsam önce üşüsem titresem sonra denizde sonsuzluğu hissedip içimdeki bana kulaçlar atsam.


  Yarını da dünü de unutsam "şu an" deyip derin bir nefes alsam ve verebildiğim için mutlu olsam. Elimi kalbime koysam her atışında aynı ismi duysam gözlerimi yumsam derin bir "oh" çeksem.

Güneş sadece bir gün benim için doğsa o doğmadan uyanıp onun doğuşunu izlesem, sonra kalksam bir sağa bir sola dönsem hatamı anlasam aslında güneşin her gün benim için doğduğunu bilip başımı öne eğsem, pişman olsam.

Tuşlar, fişler, şifreler silinse bir günlük hayatımdan, kendim olsam bana ait bir şey olmasa hiçbir harf hiçbir numara, şifre,  kelime beni özetlemese ben sade olsam. Tek renk olsam bir gün ne mavi ne yeşil ne de kırmızı. Hepsini kucaklayıp beyaz olsam tüm renkler kadar renkli hepsinden arınmış kadar renksiz; sadece beyaz.

Tek melodi olsam her enstrümanda farklı farklı aynı sesi verebilsem değişmeden kalabilsem. Ve kelimeleri tüketmesem sayfalar dolmasa, yazsam yazsam;ama bitmese ve ben son cümleme gelmişken ilk cümlemi unutmuş olabilsem. Bunların hayal olduğunu anlayabilsem gecenin sessizliğine dinletsem.

Keşke diye başlamadan önce;"keşke, keşke demeseydim"dedikten sonra BİTTİ  her şey.                                                                                                              
                                                                                 
                                                       06.09.12
                                                       İstanbul
                                                         

3 yorum:

 1. My compliments for your blog and pictures included,I invite you in my photoblog "photosphera"

  CLICK PHOTOSPHERA

  Greetings from Italy

  Marlow

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thanks a lot your compliment.Ijust followed up your photoblog and ı like all of them...

   Sil
 2. Thank you for visit the "photosphera" and chose the blog, very happy to reciprocate with your lovely space. A hug

  my photo picasa album

  click Picasa

  YanıtlaSil